NASTAVLJENI RADOVI NA D45 PDF Ispis E-mail

Državna cesta D45 dijelom prolazi kroz Općinu Hercegovac a Hrvatske ceste su u 2011. godini u njenu obnovu i održavanje kroz projekt "Betterment" te sanaciju kritičnih točaka uložile oko 20 mil. kuna. Ovim ulaganjem osigurani su sigurniji prometni uvjeti kroz općinsko središte Hercegovac koji je ujedno dobio i moderniji i uređeniji izgled. O obimu projekta dovoljno govore podatci da je pri zahvatu ugrađeno 2.840 m odvodnih cijevi cestovne kanalizacije, 50.000 m3 kamena, 14.000 t asfalta, 5.600 m rubnjaka, semafori, dva autobusna stajališta i 2.000 m pješačke staze.

Projekt još nije u potpunosti završen no vrijednost dodatno odobrenih radova približne vrijednosti 963.000 kuna je pokazatelj zahtjevnosti projekta.

Kako je prometna infrastruktura temeljna i jedna od najvažnijih, treba spomenuti i rekonstrukciju zavoja,izradu autobusnih stajališta i presvlačenje državne ceste D45 u Palešniku.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

Bicolor template supported by Naturalife Greenworld