ŽNK "Opća Opasnost" Hercegovac PDF Ispis E-mail

Ženski nogometni klub ''OPĆA OPASNOST'' nastao je u ljeto 2009. godine na inicijativu Marjane Javurek koja je kao pravi entuzijast okupila žene različite dobi s područja općine Hercegovac kako bi odigrale utakmicu protiv vijećnika naše Općine, čiji je prihod prikupljen s te utakmice išao za kupnju igračaka dječjem vrtiću u Hercegovcu. Ta je utakmica odigrana u ranu jesen 2009. godine i bio je pravi nogometni spektakl za sve gledatelje kojih je tog dana na stadionu NK ''Hajduk'' bilo zaista mnogo. Te iste godine, ali u listopadu, odigrale su prijateljsku utakmicu protiv Udruge navijača „Grobljani“. Sljedeće se godine nisu okupljale, ali interes za ženskim nogometom opet je zavladao u kasno proljeće 2011. godine. Tako su se žene i djevojke, ponovno na inicijativu gospođe Javurek, okupile u lipnju te vrijedno počele trenirati na nogometnom stadionu NK ''Hajduk'', a pod trenerskom palicom mladog i perspektivnog nogometaša istoimenog kluba Denisa Kudlača. Treninge su održavale 3 puta tjedno te ustrajale u radu i usavršavanju nogometnih vještina. To isto ljeto ŽNK ''OPĆA OPASNOST'' oko sebe je okupljao 20 mladih i onih malo starijih žena iz svih dijelova naše Općine, ali i dvije djevojke koje žive izvan Općine Hercegovac.
Prva u nizu odigranih utakmica bila je ponovno protiv vijećnika Općine, na čelu s načelnikom Borom Bašljanom, ali ovoga puta u Palešniku, a sav prihod išao je u humanitarne svrhe kao pomoć već spomenutom vrtiću. Nakon toga odigrale su utakmicu na domaćem terenu s novoosnovanim ženskim nogometnim klubom ''Kokice'' iz Hrastovca, a poslije toga uslijedio je niz utakmica što na domaćem terenu, a što u gostima. Tako su uzvratile ''Kokicama'' u Hrastovcu, igrale protiv muškog dijela zaposlenika hercegovčanskog Francka, ugostile novonastali garešnički ŽNK ''Gary Girls'', gostovale u Garešničkom Brestovcu kod ŽNK  'Tsunami'', ponovno zaigrale protiv hercegovčanske Udruge navijača „Grobljani“. Ono što je svakako hvalevrijedno jest da je ŽNK ''Opća Opasnost''  29.10.2011. u Hercegovcu ugostio ŽNK ''DINAMO MAKSIMIR'' iz Zagreba, člana 1. HNL za žene i svojim sugrađanima priredio izniman spektakl koji se rijetko može vidjeti na ovim prostorima. Rezultat je bio vrlo visok u korist gostiju, ali toga je dana rezultat bio manje bitan. Uzvrat na maksimirskom stadionu najavljen je za proljeće 2012. godine.
Oko božićnih i novogodišnjih praznika ''OPĆA OPASNOST'' je sudjelovala na dva dvoranska malonogometna turnira, od toga na jednom u Lipiku gdje je osvojila drugo mjesto, a na drugom u Garešnici gdje su završile kao trećeplasirane.
Za kraj, jedna zanimljiva informacija o nastanku imena ''OPĆA OPASNOST''. Nakon prvog okupljanja 2009. godine i nakon dogovorene utakmice protiv vijećnika naše Općine, uslijedio je dogovor o nazivlju kluba. Djevojke su se u šali dogovorile kako bi prikladno bilo neko ime koje će zastrašiti protivnike pa je tako izbor pao na pojam ''opća opasnost'', dok su se tadašnji protivnici zaista uplašili i nazvali ''Bezopasni''. Od tada ženski nogometni klub nije mijenjao ime te ga ponosno nosi.