LAK "Danjgube" PDF Ispis E-mail

Ladislavsko amatersko kazalište "Danjgube" osnovano je 1. prosinca 2010. godine na inicijativu mještana Ladislava Željka Petka, Marijane Delač, Vere Sinković, Marka Šturlića i učiteljice Ive Žunac. U Izvršnom odboru nalaze se sljedeći članovi: Željko Petak - predsjednik, Marijana Delač - tajnik, Andreja Filipović - blagajnik, Marko Šturlić - član, Marina Đojči - član.

 

"Danjgube" su skupina entuzijasta, kazališnih amatera koji su do sada nastupali u svim većim mjestima Bjelovarsko-bilogorske županije, od Lovrakovih dana kulture, Dana pučkog teatra do Zakletve pod lipom. Do sada su uvježbali četiri predstave: "Čijana kod Marce", "Unošenje Božića u kuću", "Snuboki" i najnovije "Korizmeno odricanje". Kazalište ima dvadesetak aktivnih članova, među kojima su poljoprivrednici, umirovljeni učitelji, studenti i radnici. Probe održavaju u Područnoj školi u Ladislavu.

Do sada su "Danjgube" održale sljedeće nastupe:

 • Prvi nastup "Danjgube" su imale 18.12.2009. god. kada su prikazali starinski običaj "Unošenje Božića u kuću". U programu su sudjelovali: Željko Petak, Marijana Delač, Miro Pohorski, Stanislav Anić, Iva Anić, Nina Anić, Nikola Anić, Ivo Anić, Antonio Delač, Katarina Šturlić, Josipa Žunac, Antonela Jurčević, David Jurčević, Vera Sinković, Marina Đojči. U programu su pripomogle Iva Žunac i Marija Gašpar.
 • Drugi nastup "Danjgube" su imale 29.5.2010. god. Prikazali su stari običaj prošnje djevojke "Snuboki". Glumili su: Marijana Delač, Željko Petak, Iva Anić, Vera Sinković, Martin Terek, Zdravko Bosanac, Marko Šturlić. I ovaj put su pripomogle Iva Žunac i Marija Gašpar.
 • 5.2.2011. nastupali su u Hercegovcu na Dan općine. Umjesto Ive Anić nastupila je Katarina Delač.
 • 19.2.2011. nastup u Velikom Grđevcu s predstavom "Snuboki".
 • 28.2.2011. nastup u Hercegovcu na Danima hrvatskoga pučkog teatra s predstavom "Čijana kod Marce".
 • 5.3.2011. nastup u Šandrovcu s predstavom "Čijana kod Marce".
 • 12.3.2011. gostovanje u Garešnici na poziv Udruge dijabetičara s predstavom "Čijana kod Marce".
 • 31.5.2011. nastup u V. Grđevcu povodom Lovrakovih dana.
 • 9.8.2011. Donji Miklouš s predstavom "Snuboki".
 • 26.11.2011. nastup u Kukavici, predstava "Čijana kod Marce".
 • 11.12.2011. Trnovitički Popovac.
 • 3.3.2012. nastup u Ladislavu, premijera predstave "Korizmeno odricanje".
 • 17.3.2012. Hercegovac
 • 31.3.2012. Berek
 • 22.4.2012. Garešnica

 

 

Bicolor template supported by Naturalife Greenworld