UVOĐENJE NUŽNIH EPIDEMILOŠKIH MJERA ZA PODRUČJE BBŽ PDF Ispis E-mail

Stožer civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije uslijed pogoršanja epidemiološke situacije vezane uz širenje koronavirusa nakon jučerašnje sjednice predložio je Nacionalnom stožeru uvođenje nužnih epidemioloških mjera što je Nacionalni stožer i potvrdio donijevši Odluku po kojoj:

1.Na svadbenim svečanostima može biti prisutno najviše 50 osoba,

2.Na ostalim privatnim svečanostima može biti prisutno najviše 20 osoba,

3.Na sahranama može biti prisutno najviše 50 osoba, karmine se mogu održavati samo u krugu obitelji i može biti prisutno najviše 20 osoba, a sućut ožalošćenima se ne smije izražavati bliskim kontaktom.

Navedena Odluka primjenjuje se od 7. rujna 2020. i važeća je narednih 30 dana nakon kojih će se vidjeti epidemiološko stanje na području Bjelovarsko-bilogorske županije. Također, zaduženi su Stožeri jedinica lokalne samouprave na pojačani nadzor propisanih epidemioloških mjera.

Pozivamo naše građane da se pridržavaju svih mjera koje su propisane vezano uz sprječavanje širenja COVIDA 19 i time sačuvaju svoje zdravlje i zdravlje svoje obitelji i šire zajednice.


pdf buttonODLUKA

 

Bicolor template supported by Naturalife Greenworld