U šest mjeseci od početka provedbe projekta „Žene za zajednicu“ Općine Hercegovac i Općine Velika Trnovitica učinjeno je puno za krajnje korisnike, starije sumještane naših općina kojima je bila potrebna pomoć u kući, a koji su se prijavili za takvu vrstu pomoći.

Na samom početku krajem kolovoza prošle godine kroz Početnu konferenciju, javnost je bila upoznata s budućim aktivnostima. Uz deset zaposlenih žena koje su dugogodišnje nezaposlene na tržištu rada te prijavljene na HZZ-e. Kroz projekt koji će trajati 24 mjeseci redovito će primati svoju plaću, a ujedno će svojim starim i bolesnim sumještanima koji su se prijavili za takvu vrstu pomoći, kroz kućanske poslove, nabavu namirnica i lijekova iz ljekarne ili samo kroz ugodno druženje poboljšati kvalitetu života. Jednako tako, zaposlene su i koordinatorica projekta kao i voditeljica.