ODRŽANA SMOTRA FOLKLORA PDF Ispis E-mail

Folklorno društvo Hrvatske čitaonice Hercegovac prošle je subote bilo domaćin 15. smotre izvornog folklora Bjelovarsko-bilogorske županije. Osim domaćina, na sceni hercegovčanskog Hrvatskoga seljačkoga doma nastupilo je još devet kulturno-umjetničkih društava iz cijele županije. Ukupno je nastupilo više od tristo sudionika.

Pred mnogobrojnom okupljenom publikom folkloraši su prikazali svu raskoš i bogatstvo bilogorskih i moslavačkih pjesama, plesova, igara i narodnih običaja. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Irena Miholić, Iva Niemčić i Vesna Zorić odabralo je sudionike koji će predstavljati našu županiju na ovogodišnjim Đakovačkim vezovima i Vinkovačkim jesenima. Tako će u Đakovo KUD Ivan Vitez Trnski iz Nove Rače, dok će predstavnik na Vinkovačkim jesenima biti KUD Veliko Trojstvo.

Organizator ove manifestacije bila je Zajednica kulturno-umjetničkih udruga BBŽ, a održana je pod pokroviteljstvom Bjelovarsko-bilogorske županije.

Izvor: Bjelovarski list, garesnica.net