Danas PDF Ispis E-mail

Hercegovac ima plinsku mrežu, vodovod, kanalizaciju, nekoliko dobro opremljenih trgovina, poštanski ured, banku, benzinsku crpku, dvije pekarnice, osnovnu školu, dječji vrtić s dvije odgojne skupine, nogometno i rukometno igralište, streljanu koja zadovoljava olimpijske standarde, knjižnicu i čitaonicu, liječničku i veterinarsku ambulantu, a u izgradnji je i vatrogasni dom. Razglednicu općine Hercegovac dopunjuju Hrvatski seljački dom i Češki dom u Hercegovcu, seoski društveni domovi u svim pripadajućim mjestima te crkve u Hercegovcu, Ladislavu, Palešniku i kapelica u Ilovskom Klokočevcu.

Unatoč kriznom vremenu u gospodarstvu, u općini Hercegovac razvijen je bogati društveni i kulturni život kroz rad brojnih športskih i kulturno-umjetničkih udruga i društava: Hrvatske čitaonice, KUD-a „Slavko Kolar“ iz Palešnika, Češke besede, NK „Hajduka“ i „Laste“, Šahovskog društva „Braslav Rabar“, Lovačkog, Streljačkog i Športskog ribolovnog društva te dobrovoljnih vatrogasnih društava koja su organizirana u svim mjestima općine. U razvojnom planu i programu ove općine zacrtani su sljedeći značajniji projekti: dovršenje vatrogasnog doma središnjeg vatrogasnog društva, izgradnja športske dvorane, obnova cesta i mjesnih domova, objedinjavanje kanalizacijskog sustava i izgradnja pročistača te nastavak širenja vodovodne mreže. Uz sve navedeno nastaviti će se s pomaganjem rada kulturnih, športskih i društvenih udruga te opremanjem dječjih igrališta jer općinu ne čini samo infrastruktura nego i ljudi.